Bygg- och anläggningsprogrammet

Kevin Davidsson - Beijers Värnamo

Björn Eriksson - BYN

Gustav Persson- Beijers Värnamo

Oskar Persson- BYN

Barn- och fritidsprogrammet

Veronica Kindahl - BF-programmets stipendium

El- och energiprogrammet

Jesper Johansson - EL-branschens stipendium

Ekonomiprogrammet

David Andersson - Inger & Arne Oscarssons stipendium

Johanna Backnäs- Swedbank

Matilda Blomstrand - Swedbank

Vilma Claèsson - Swedbank

Nellie Lindholm -Finnvedens Gymnasiums stipendium

Fordons- och transportprogrammet

Otto Petersson - Sv. Transportarb.förb. avd. 20

Annie Toiva - Sv. Transportarb.förb. avd. 20

Linus Blomquist - Motorbranschen

Rasmus Niklasson - Motorbranschen

Handel- och administrationsprogrammet

Malin Andersson - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Ida Bozicevic - Värnamo City

Hantverksprogrammet

Felicia Sjöberg - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Yrkesintroduktion fordon och transport

Kastriot Makolli - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Individuella programmet

Adam Ekwall - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Naturvetenskapliga programmet

Tilda Ullerås - Inger & Arne Oscarssons stipendium

Lena Allgurin - Inger & Arne Oscarssons stipendium

Lena Allgurin - Lise Meitnerdagarna

Lena Allgurin - Idrottsskölden

Othilia Jonsson - Finnvedens Gymnasiums stipendium

David Neikter - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Emmy Nordin- Berzeliusdagarna

Elin Englund - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Mohammad Karimi - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Max Liljeqvist - Lise Meitnerdagarna

Evelina Hansson - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Maja Svensson - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Joel Toftgård - Inger & Arne Oscarssons stipendium

Joel Toftgård - Idrottsskölden

Leonora Raba - Berzeliusdagarna

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Robert Assiks Nilsson - RL-programmet stipendium

Alexandra Carlström - RL-programmet stipendium

Sandra Groh -RL-programmet stipendium

Samhällsvetenskapsprogrammet

Ella Johansson - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Felicia Björn - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Isabella Krvavac - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Alva Lundqvist - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Teknikprogrammet

Simon Jonasson - Finnvedens Gymnasiums stipendium

Vård- och omsorgsprogrammet

Ryna Nwolley - Regionen Jkpg Län

Oscar Karlsson - Omsorgsförvaltningen

Hilda Martinsson - Kommunal avd. Sydväst