Annons

Annons

Annons

Annons

Gislaved

Hela listan: Vi kom in på Gislaveds gymnasium

Nu är det klart vilka elever som har kommit in på Gislaveds gymnasium. Här är alla namnen.

Gislaveds gymnasium.

Bild: Johan Wallesjö

Annons

Bygg- och anläggningsprogrammet - lärling:
Berglund, Vincent,Smålandsstenar, Ceman, Alen,Gislaved, Gunnarsson, Benjamin,Reftele, Iller, Albin,Gislaved, Johansson, Melvin,Gnosjö, Johnsson, Lowe,Smålandsstenar, Josephson, Leo,Smålandsstenar, Lindqvist, Oscar,Smålandsstenar, Lövgren, William,Smålandsstenar, Manojlovski, Martin,Gislaved, Sahlgren Wall, Felix,Hestra, Trajkovski, Denni,Gislaved, Zulanovic, Semir,Gislaved.
Bygg- och anläggningsprogrammet - lärling:
Karlsson, Joel,Anderstorp, Torin, Ebba,Reftele, Wahlström, Eliz,Gislaved.
Barn- och fritidsprogrammet:
Abazeed, Raghd,Gislaved, Abduramanovski, Edin,Anderstorp, Al Zhouri, Saleh,Reftele, Andersson, Cecilia,Gislaved, Aodi, Bahaa Uldin,Reftele, Björck, Ida,Gislaved, Farah, Sumeya,Gislaved, Haraldsson, Emma,Gislaved, Hasan, Ubah Abdulahi,Gislaved, Hussein, Farhaan Abdi,Gislaved, Huzirovic, Edis,Anderstorp, Ied, Darin,Anderstorp, Ingman, Filip,Gislaved, Isman, Marwan Abdullahi,Gislaved, Jensen, Liam,Gislaved, Mahamed, Hamdi Abdirashid,Gislaved, Mohsin, Malk Mohmmed Mohsin,Anderstorp, Petersson, Emma,Smålandsstenar, Saalim, Sumaya Ali,Gislaved, Valfridsson, Théa,Gislaved, Warsame, Luqman,Gislaved.
El- och energiprogrammet:
Almaghrabi, Eilaf,Gnosjö, Bergdahl, Noah,Gislaved, Blekic, Elma,Anderstorp, Blomquist, Daniel,Gislaved, Carlberg, Jonathan,Hestra, Claar, Holger,Gislaved, Fredholm, Noah,Gislaved, Hodzic, Dzenis,Anderstorp, Ingman, Elias,Gislaved, Jensen, Luke,Gislaved, Johansson, Teodor,Burseryd, Jovasevic, Stevan,Gislaved, Karlsson, Adam,Smålandsstenar, Karlsson, Tim,Smålandsstenar, Land, Zack,Anderstorp, Larsson, Armas,Smålandsstenar, Lindberg, Douglas,Gislaved, Martinsson, Ivar,Smålandsstenar, Raunio, Ville,Gislaved, Scott, Jonatan,Bredaryd, Sutkovic, Ahmed,Anderstorp, Töreland, Alfred,Anderstorp, Wiklund, Wiktor,Anderstorp, Åberg, Elias,Hestra.
Ekonomiprogrammet:
Abduramanovski, Imran,Anderstorp, Al Mughari, Lana Raed Mahmoud,Anderstorp, Almborg, Wilma,Anderstorp, Andersson, Klara,Smålandsstenar, Bernroth, Hugo,Burseryd, Blakqori, Agnesa,Anderstorp, Blazevic, Kristina,Gislaved, Carlsson, Isabelle,Skeppshult, Crnolic, Dannin,Gislaved, Ekstrand, Emmie,Anderstorp, Fejzullahu, Arijanit,Anderstorp, Hartvigsson, Filippa,Anderstorp, Hietanen, Natalie,Gislaved, Hilding, Linnéa,Smålandsstenar, Holmgren, Gurlie,Unnaryd, Hultgren, Filippa,Gislaved, Håkansson, Emmie,Smålandsstenar, Imeri, Isak,Smålandsstenar, Jakobsson, Linus,Gislaved, Jakobsson, Sanna,Anderstorp, Johansson, Svea,Anderstorp, Josefsson, Emil,Reftele, Karlsson, Elsa,Smålandsstenar, Karlsson, Linn,Burseryd, Karlsson, Viggo,Smålandsstenar, Kayigamba, Lova,Anderstorp, Krasniqi, Valon,Smålandsstenar, Kullinger, August,Anderstorp, Larsson, Gustav,Gislaved, Luberadzka, Wiktoria,Anderstorp, Lövenblom Vorland, Tindra,Reftele, Mårtensson, Nellie,Gislaved, Naij, Hilda,Skeppshult, Najafi, Hossein,Anderstorp, Nilsson, Sixten,Bredaryd, Nuur, Fatouma,Gislaved, Ohliw, Elin,Anderstorp, Pettersson, Elsa,Anderstorp, Qizmolli, Leonora,Gislaved, Renfors, Lovisa,Grimsås, Sarajlic, Melisa,Hestra, Sigfridsson, Agnes,Burseryd, Smajli, Arian,Gislaved, Spjut, Edwin,Burseryd, Sturesson, Emma,Anderstorp, Sundberg, Isac,Skeppshult, Söderqvist, Isabell,Gislaved, Tran, Anna,Anderstorp, Wallin, Selma,Anderstorp, Wester, Lilly,Smålandsstenar, Yousef, Angeli,Smålandsstenar, Zeciri, Dior,Gislaved, Zulovic, Lajla,Anderstorp, Åberg, Eddie,Gislaved. Estetiska programmet: Bild:
Björklund, Tyra,Smålandsstenar, Dallmann, Bianca,Gislaved, Darvelid, Hilda,Anderstorp, Dolck, Alma,Broaryd, Friberg, Emilia,Gislaved, Karlsson, Isabella,Gislaved, Käppi, Agnes,Anderstorp, Persson, Moa,Värnamo, Rafii, Izabell,Gnosjö, Tunér, Max,Anderstorp, Vestergren, Leo,Gislaved, Ward, Oskar,Smålandsstenar, Yinde, Eden,Gislaved, Yusuf, Hamdi Hassan,Gnosjö.
Estetiska programmet: Dans:
Blohm, Alice,Anderstorp, Carlström, Miranda,Bredaryd, Larsson, Meja,Gislaved, Tran, Minha Victoria,Bredaryd, Åberg, Maja,Gislaved, Estetiska programmen: Musik:
Björk, Elis,Burseryd, Blazevic, Daniel,Gislaved, Edin, Liwija,Smålandsstenar, Haugeröd, Linnea,Reftele, Jannesson, Alice,Smålandsstenar, Josefsson, Izabel,Hestra, Kenig, Noemi,Gnosjö, Mesic, Kenan,Gislaved, Olofsson, Sandra,Långaryd, Stenström, Elias,Gnosjö, Svensson, Elin,Åsenhöga, Svensson, Hugo,Åsenhöga, Törefors, Signe,Värnamo, Ylipekkala, Oliver,Gislaved.
Försäljning och serviceprogrammet:
Bunthawee, Jin Nawarat,Broaryd, Englund, Sanna,Bredaryd, Gajon Padilla, Marcos,Hestra, Giang, Ton The Dan,Hillerstorp, Hidalgo Jara, Francisca,Anderstorp, Honkala, Lilly,Gislaved, Hultén, Isabella,Anderstorp, Håkansson, Agnes,Anderstorp, Ied, Ali,Anderstorp, Jepsen, Wilton,Reftele, Josefsson, Julia,Reftele, Lesic, Gabriel,Gislaved, Petersson, Adam,Anderstorp, Sarria-lopez, David,Gislaved, Stenwall, Ellinor,Smålandsstenar, Wennerholm, Robin,Reftele.
Hotell- och turismprogrammet - lärling: Andersson, Hilda,Gislaved, Ibrahim, Diya Dler,Nittorp.
Naturvetenskapsprogrammet:
Gislaved, Aadalen, Moa,Gislaved, Al Habal, Ebrahim,Gislaved, Al Krad, Hamza,Gislaved, Almansour, Sara,Anderstorp, Alshwikh, Reem,Gislaved, Bahtijaragic, Danin,Anderstorp, Barucic, Suana,Gislaved, Duarte Garcia, Paloma,Gislaved, Habbal, Zaid,Anderstorp, Handanagic, Amel,Gislaved, Hassan, Salmo,Gislaved, Hermansen, Theodore,Gislaved, Jensen Varga, Roxana,Gislaved, Kahwaji, Raghad,Anderstorp, Klang, Emma,Skeppshult, Lundgren, Alice,Anderstorp, Marek, Luiz,Anderstorp, Milosheska, Mila,Gislaved, Najjar, Sarah,Smålandsstenar, Nilsen, Rebecka,Hestra, Nizam Aldin, Abd Al Aziz,Gislaved, Normén, Julia,Gislaved, Sahman, Ammar,Anderstorp, Samuelsson, Selma,Skeppshult, Sharafi, Yomna,Anderstorp, Tahiri, Qendrim,Anderstorp.
Restaurang- och livsmedel:
Gislaved, Al Talah, Ali,Unnaryd, Björk, Axel,Anderstorp, Björstål, Eric,Gislaved, Dallmann, Konrad,Gislaved, Emanuelsson, Nova,Anderstorp, Eriksen, Tilda,Forsheda, Fisk, Emmy,Anderstorp, Forsberg, Majken,Anderstorp, Geisler, Natalia,Hillerstorp, Hasanagic, Eldar,Forsheda Hörberg Bengtsson, Liam,Anderstorp, Jakobsson, Arvid,Broaryd, Liljegren, Tea,Anderstorp, Löfquist Tovik, Cazandra,Reftele, Oros, Tiano,Gislaved, Pettersson, Engla,Gislaved, Sturesson, Elsa,Värnamo, Viru, Karolina,Gislaved.
Samhällsvetenskapsprogrammet:
Abdulgaadir Daauud, Mohammed,Gislaved, Abdurahman, Amin Mustafa,Gislaved, Adamczuk, Anna Magdalena,Burseryd, Andersson, Gabriel,Smålandsstenar, Beganovic, Mirza,Smålandsstenar, Bolin, Lukas,Reftele, Bozic, Maja,Anderstorp, Bui, Macao,Gislaved, Bytyqi, Rinesa,Hestra, Carlsson, Linnea,Reftele, Dibrani, Adriana,Smålandsstenar, Djordjevic, Emilija,Gislaved, Etemi, Ariona,Smålandsstenar, Etemi, Jonna,Smålandsstenar, Frid, Majken,Anderstorp, Grabowska, Paulina,Gislaved, Hall, Charlie,Gislaved, Hamzic, Edvin,Smålandsstenar, Hideng, Liam,Anderstorp, Jopia, Nathalia,Gislaved, Josefsson, Stina,Bredaryd, Karlsson, Amelia,Heby, Knezevic, Dora,Gislaved, Lindell, Love,Burseryd, Lövgren, Beatrice,Broaryd, Lövstål, Lova,Broaryd, Melin, Agnes,Vaggeryd, Mirou, Toka,Anderstorp, Mosincat, Emanuela,Gislaved, Petersson, Elin,Anderstorp, Rutikanga Ranton, Lisa,Smålandsstenar, Ryd, Fanny,Anderstorp, Saksing, Alma,Bredaryd, Seppälä, Alva,Anderstorp, Shatri, Albiona,Hestra, Sjöö, Erik,Bredaryd, Subasic, Adin,Anderstorp, Törnberg, Elin,Gislaved, Westerholm, Wilma,Gislaved, Zrno Karhapää, Filippa,Gislaved.
Teknikprogrammet:
Abugharbia, Mohammedanas,Gislaved, Alija, Erblin,Hestra, Alsehnawi, Yamama,Smålandsstenar, Andric, Rebecka,Gislaved, Atieh, Zainab,Gislaved, Awata, Homam,Gislaved, Axelsson, Jacob,Hestra, Babic, Boris,Gislaved, Blixt, William,Skeppshult, Boric, Nadin,Anderstorp, Bytyqi, Edon,Gislaved, Carlsson, Elsa,Smålandsstenar, Catoni, Hugo,Reftele, Dobric, Filip,Gislaved, Edvardsson, Hindric,Smålandsstenar, From, Valdemar,Smålandsstenar, Gumaelius, Eric,Gislaved, Gustafsson, Niklas,Smålandsstenar, Göransson, Max,Gislaved, Hansson, Elias,Burseryd, Helmetschläger, Alfred,Anderstorp, Henningsson, Otto,Smålandsstenar, Ingelsten, Leo,Bredaryd, Kaverén, Wilmer,Anderstorp, Kozica, Ismail,Gislaved, Liljedahl, Hilma,Reftele, Ljumakovski, Jovan,Gislaved, Ljungberg, Elsa,Anderstorp, Möller, Linus,Långaryd, Nguyen, Chanh,Anderstorp, Nylander, Vilhelm,Hestra, Svensson, August,Smålandsstenar, Torell, Jonathan,Gislaved, Tunér, Felix,Anderstorp, Wilhelmsson, Isak,Gislaved.
Yrkesintroduktion mot Vård- och omsorgsprogrammet: Abdi, Yassin,Gislaved, Ajra, Antigona,Gislaved, Al Shammari, Ahmed,Gislaved, Al Talaa, Amena,Reftele, Al-thifiry, Naser,Burseryd, Daud, Fardousa,Gislaved, Modallal, Haneen,Reftele, Shabali, Islaam,Gislaved.
Vård- och omsorgsprogrammet:
Alzarak, Aya Alrahman,Reftele, Bondarov Karlsson, Emelie,Reftele, Byström, Hilma,Långaryd, Flodin, My,Anderstorp, Hermansson, Isabelle,Skeppshult, Januzi, Era,Gnosjö, Johansson, Elin,Burseryd, Malkolmsson, Jessica,Hestra, Mirou, Rand,Gislaved, Mohamad, Maram,Rydöbruk, Männistö Thongmon, Jenny,Gislaved, Reves, Nathalie,Smålandsstenar, Ros, Elin,Burseryd, Sallahi, Veron,Gislaved. Programmet för hotell, restaurang och bageri:
Ahmadi, Esmatullah,Smålandsstenar.
Individuella program:
Forshus Oskarsson, Simon,Burseryd, Rydh, Elias,Reftele, Sjöblom, Emilio,Smålandsstenar,

Läs vidare med Digital!

8 kri veckan i 8 veckor

Läs dina lokala nyheter för 8 kr/vecka i 8 veckor - du betalar 32 kr/månad. Därefter tillsvidare 129 kr/månad.

Ingen bindningstid. Säg upp när du vill.

Visa vad som ingår i Digital

Det här ingår i Digitalpaketet

  • Alla lokala nyheter på vår sajt och nyhetsapp.
  • Läsarshoppen med mängder av erbjudanden – spara tusenlappar!
  • Nyhetsbrev med de senaste nyheterna – direkt i mejlen varje dag.

Annons

Annons

Till toppen av sidan