Annons

Annons

Annons

Hillerstorp

Hillerstorpsbon Lisa, 27, köpte Bingolott i sista minuten – vann två bilar: ”Kom verkligen lägligt”

Tio minuter innan programmet skulle dra igång bestämde sig Lisa Carlsson från Hillerstorp för att köpa en extra bingolott. Det slutade med att hon bland annat vann två bilar.

– Många av mina vänner har roligt åt att jag spelar Bingolotto, säger 27-åriga Lisa Carlsson, vars familj har spelandet som en ny söndagstradition.

Text

Hillerstorpsbon Lisa Carlsson vann bland annat två bilar på Färgfemman under söndagen, men om hon ska behålla båda bilarna har hon inte bestämt. Foto: Johan Carlén/privat

Bild: Privat

Annons

Sedan i julas har Lisa Carlsson och hennes familj en söndagstradition, som innebär söndagsmiddag och Bingolotto på TV4. I söndags slog turen till rejält för Hillerstorpsbon.

0 kren månad

Läs vidare med Digital

Läs för 0 kr i en månad – därefter tills vidare 149 kr/månad. Ingen bindningstid. Säg upp när du vill.

Visa vad som ingår i Digital

Det här ingår i Digitalpaketet

  • Alla nyheter på vn.se
  • Nyhetsappen med pushnotiser
  • Nyhetsbrev med senaste nytt

Annons

Annons

Nästa artikel under annonsen

Till toppen av sidan